SKU: VFLCOMP-2.5K
FREQUENCY RESPONSE 20hz~350hz
FUSE RATING 150A
LINK FUSE RATING 300A
DIMENSIONS H x W x L 2.25” X 9.5” X 16”
RMS POWER 2,500W
VARIABLE SUBSONIC FILTER 10Hz~50Hz AT 24dB/OCT
VARIABLE LOW PASS FILTER 35Hz ~ 250Hz AT 24dB/OCT
VARIABLE BASS BOOST 0~9dB AT 45Hz
VARIABLE PHASE SHIFT 0~180 degrees
INPUT LEVEL 0.2V~6V
Support
VFL Audio COMP 2.5K Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier
More Images
VFL Audio COMP 2.5K  Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier - Image 2
VFL Audio COMP 2.5K  Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier - Image 3
VFL Audio COMP 2.5K  Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier - Image 4
VFL Audio COMP 2.5K  Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier - Image 5
VFL Audio COMP 2.5K  Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier - Image 6
VFL Audio COMP 2.5K  Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier - Image 7
VFL Audio COMP 2.5K  Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier - Image 8
VFL Audio COMP 2.5K  Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier - Image 9
VFL Audio COMP 2.5K  Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier - Image 10
VFL Audio COMP 2.5K Monoblock Car Amplifier
SKU: VFLCOMP-2.5K
FREQUENCY RESPONSE 20hz~350hz
FUSE RATING 150A
LINK FUSE RATING 300A
RMS POWER 2,500W
INPUT LEVEL 0.2V~6V
Support
Product Information
Shipping & Returns
Description
SKU: VFLCOMP-2.5K
FUSE RATING 150A
LINK FUSE RATING 300A
RMS POWER 2,500W
INPUT LEVEL 0.2V~6V
You may also like
NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
VFL Audio Hybrid 1950.1 Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier
NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
VFL Audio Hybrid 275.4 Class D High Performance Multichannel Amplifier
VFL Audio Stealth 500.4 Class AB High Performance Multichannel Amplifier
VFL Hybrid 4850.1 Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier
VFL Audio Stealth 4500.1 Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier
VFL Audio Stealth 3000.1D Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier
VFL Hybrid 2850.1 Amplifier Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier
VFL Audio Stealth 5500.1D Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier
VFL Audio COMP 3K Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier
VFL Audio COMP 350.4FR Class AB High Performance Multichannel Amplifier
-65%NEW