PH-2500 MD Amplifier
HomeStore
PH-2500 MD Amplifier
PH-2500 MD Amplifier
Phantom Series Car Amplifier
SKU: PH-2500MD
AMPLIFIERS  Phantom
RMS POWER 4 OHM N/A
RMS POWER 2 OHM N/A
RMS POWER 4 OHM BRIDGE N/A
RMS POWER 1 OHM 1250W
MAX POWER 2500W
VARIABLE LOW PASS 40Hz - 220Hz
VARIABLE HIGH PASS N/A
BASS BOOST 0-12dB
FUSE RATING 100A
DIMENSIONS H x W x L 2.12" x 5.51" x 10.27"
Support
-65%
PH-2500 MD Amplifier
More Images
PH-2500 MD Amplifier - Image 2
PH-2500 MD Amplifier - Image 3
PH-2500 MD Amplifier
Phantom Series Car Amplifier
SKU: PH-2500MD
AMPLIFIERS  Phantom
RMS POWER 4 OHM N/A
RMS POWER 2 OHM N/A
RMS POWER 4 OHM BRIDGE N/A
RMS POWER 1 OHM 1250W
MAX POWER 2500W
VARIABLE LOW PASS 40Hz - 220Hz
VARIABLE HIGH PASS N/A
BASS BOOST 0-12dB
FUSE RATING 100A
Support
Product Information
Shipping & Returns
Description
SKU: PH-2500MD
RMS POWER 4 OHM N/A
RMS POWER 2 OHM N/A
RMS POWER 4 OHM BRIDGE N/A
RMS POWER 1 OHM 1250W
MAX POWER 2500W
VARIABLE LOW PASS 40Hz - 220Hz
FUSE RATING 100A