PH-4000 MD Amplifier
HomeStore
PH-4000 MD Amplifier
PH-4000 MD Amplifier
American Bass PH-4000 MD Car Amplifier
SKU: PH4000MD
    AMPLIFIERS  Phantom
    RMS POWER 4 OHM N/A
    RMS POWER 2 OHM N/A
    RMS POWER 4 OHM BRIDGE N/A
    RMS POWER 1 OHM 2000W
    MAX POWER 4000W
    VARIABLE LOW PASS 40Hz - 220Hz
    VARIABLE HIGH PASS N/A
    BASS BOOST 0-12dB
    FUSE RATING 150A
    DIMENSIONS H x W x L 2.12" x 5.51" x 13.42"
    Support
    -65%
    PH-4000 MD Amplifier
    More Images
    PH-4000 MD Amplifier - Image 2
    PH-4000 MD Amplifier - Image 3
    PH-4000 MD Amplifier
    SKU: PH4000MD
      AMPLIFIERS  Phantom
      RMS POWER 4 OHM N/A
      RMS POWER 2 OHM N/A
      RMS POWER 4 OHM BRIDGE N/A
      RMS POWER 1 OHM 2000W
      MAX POWER 4000W
      VARIABLE LOW PASS 40Hz - 220Hz
      VARIABLE HIGH PASS N/A
      BASS BOOST 0-12dB
      FUSE RATING 150A
      Support
      Product Information
      Shipping & Returns
      Description
      SKU: PH4000MD
        RMS POWER 4 OHM N/A
        RMS POWER 2 OHM N/A
        RMS POWER 4 OHM BRIDGE N/A
        RMS POWER 1 OHM 2000W
        MAX POWER 4000W
        VARIABLE LOW PASS 40Hz - 220Hz
        FUSE RATING 150A