VFL COMP 12K Monoblock Car Amplifier
SKU: VFLCOMP-12K
FREQUENCY RESPONSE 20hz~350hz
FUSE RATING 800A
LINK FUSE RATING 1600A
DIMENSIONS H x W x L 2.25” X 9.5” X 32.28”
RMS POWER 12,000W
VARIABLE SUBSONIC FILTER 10Hz~50Hz AT 24dB/OCT
VARIABLE LOW PASS FILTER 35Hz ~ 250Hz AT 24dB/OCT
VARIABLE BASS BOOST 0~9dB AT 45Hz
VARIABLE PHASE SHIFT 0~180 degrees
INPUT LEVEL 0.2V~6V
Support
-65%
VFL Audio COMP 12K Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier
More Images
VFL Audio COMP 12K  Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier - Image 2
VFL Audio COMP 12K  Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier - Image 3
VFL Audio COMP 12K  Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier - Image 4
VFL Audio COMP 12K  Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier - Image 5
VFL Audio COMP 12K  Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier - Image 6
VFL Audio COMP 12K  Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier - Image 7
VFL Audio COMP 12K  Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier - Image 8
VFL Audio COMP 12K  Class D High Performance Digital Monoblock Amplifier - Image 9
SKU: VFLCOMP-12K
FREQUENCY RESPONSE 20hz~350hz
FUSE RATING 800A
LINK FUSE RATING 1600A
RMS POWER 12,000W
INPUT LEVEL 0.2V~6V
Support
Product Information
Shipping & Returns
Description
SKU: VFLCOMP-12K
FUSE RATING 800A
LINK FUSE RATING 1600A
RMS POWER 12,000W
INPUT LEVEL 0.2V~6V